Kapat

Alışverişte File dönemi başlıyor Haydi file üretimine

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Alışverişte File dönemi başlıyor Haydi file üretimine
pazar filesi

Geçtiğimiz aylarda bundan sonra çarşı,pazar,market gibi yerlerde plastik poşetlerin kanunen ücretli olacağını ve plastik sektörünün bu yönde işlerinin azalabileceği konusunda uyarıda bulunmuştuk. Fakat bazı sektörler daralırken, yine bazı sektörler de aynı oranda genişleyecek.

poşet ve Ambalaj sektörü tahmin ettiğinizden de ihtiyaç duyulan bir sektör. şöyle kısaca hayal edin, bir kilo domates alırken bile yardımcı ambalaj poşet kullanarak alınan ürünler evlere getiriliyor.

File maliyeti düşük!

File ağırlıklı olarak el emeği ve seri üretim yapacak konfeksiyon makinelerinde yapılmaktadır. Sağlık açısından naylon poşetlere göre daha dayanıklı olduğu gibi aynı maliyeti yüksek değildir. 20 kuruşa mal edilen file yerine göre 1TL ye bile satılabilir. Perakende olarak üretilen ürünleri satan üreticiler daha çok kazanacaktır.

ev hanımlarının da evlerinde rahatlıkla yapabileceği file örüp satma işi, Büyük gelirler elde etmese de aile bütçesine katkı sağlayacak bir iş gibi gözüküyor. Küçük atölyelerde seri olarak üretimi yapılırsa maliyet düşeceği gibi kurumsal müşterilere de ulaşıp daha fazla kar elde etme fırsatı bulunabilir.

Fileye alternatif çuval

naylon için kimse her alışveriş parçası için 25 kuruş vermek istemeyeceği için, araştırma yaptık file dışında ne olabilir diye.. Geçmişte ülkemizde poşet yerine pazar çuvalları kullanıldığını fark ettik. Evet size garip gelebilir, fakat çuvallar ile gayet süslü pazar çantaları yapılabiliyor. Hatta gelişen baskı makineleri sayesinde kişiye özel baskılı pazar çantaları bile imal edilip satılabilir. Böylece insanlar, Hem ücret ödeyerek aldığı poşetlere firmaların reklamlarını yaparak dolaşmazlar.

uval-bei-pazar-çuvalı Alışverişte File dönemi başlıyor Haydi file üretimine

pazar filesi

Bu arada çuval dediğimiz zaman direk patates soğan çuvalı olarak algılamayın, çuval bezleri ile yapılan çuval çantalarının dikilmesini öneriyoruz aksi halde ürünleri satmak için müşteri bulamayabilirsiniz.

Kriz günlerinde dükkan açmak riskli gibi gözükse de bu tarz açıkların olduğu uzun süre gidecek işlere geçiş yapılabilir.

 

Bir önceki içeriğimiz olanEmekli olduktan sonra Yapılacak 16 iş fikri başlıklı güncel makalemizde Emeklilikle yapılacak işler, Emeklilikte yapılacak iş fikirleri ve emekliye iş hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Alışverişte File dönemi başlıyor Haydi file üretimine” üzerine 1 yorum

  1. isacotur says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar