Kapat

Adsense üzerinden ek gelir elde edebilirsiniz

Anasayfa
Girişimcilik Adsense üzerinden ek gelir elde edebilirsiniz

İnternet işleri ile uğraşıp, Yan gelir elde etmek isteyen kişiler veya bir websitesi olan kişilerin ilk aklına gelen yöntem websiteleri bir kaç kişi girdikten sonra nasıl para kazanır duruma gelecek. Eğer belli bir kitleye hitap ediyorsanız, websitesi üzerinden para kazanmanız mümkün. Google Adsense ile sitenize giren kullanıcılar sizin sitenizdeki reklamlara tıklar ise gelir elde edebilirsiniz.

Adsense’den ek gelir elde etme

Tek yapmanız gereken insanların işine yarayabilecek içerikleri doğru bir şekilde sunmak ve sitenize hit çekerek sirkilasyon sağlamak. Zaten kaliteli ve hit alan bir websitesi oluşturmuş iseniz google sizin reklam yayımcısı olmanıza izin veriyor ve gelir elde edebiliyorsanız. İnternet üzerinden konu hakkında yüzlerce başlıkta sayfalarca açıklamalar bulabilirsiniz, dolayısı ile sitemizde gelir elde edeceğiniz bu yöntem hakkında en kestirme ve doğru bilgileri vermeye çalışalım.

Google Adsense Reklam firmaları içinde en iyisi

Adsense google’nin website sahipleri için biçilmiş bir kaftan keza bir çok rakibi olmasına rağmen, ödeme yapmayan, sayaçları bozuk bir çok sitesi yerine. Az da olsa bir gelir kazanabileceğiniz devlet gibi garanti her ayın 21. günü ödemenizi çıkaran bir sistem olduğu için ülkemizde bu tarz hizmet veren kuruluşların içinde en iyisi adsense diyebiliriz. Adsense üzerinden ödeme almak istiyorsanız, kazandığınız paranın 200TL limitlerine ulaşıyor olması gerekir.

İngilizce Siteler Daha fazla kazanıyor

Gerek dolar kurunun yüksek olması gerekse de Türkiye’deki firmalar fazla reklam bütçeleri ayırmadığından ingilizce siteler daha fazla kazanıyor. Türkçe bir site tık başına 6 kuruş gibi komik rakamlar kazanırken İngilizce hizmet veren siteler 5-10 hatta 50TL tık başına hizmet vermektedir.

Tık başı hizmet rekabet üzerine oluşuyor olduğundan açık artırmada en yüksek rakamı veren reklam verenler sitelerde reklamları gözlemleniyor. örneğin, siteye gelen bir kullanıcı sigorta hizmetini fark etti tıkladı baktı 20 kuruş verirken sigorta hizmetini firmadan satın alma yaparsa 15TL reklam geliri verebiliyor. Tamamen rekabet ve kullanıcının reklamlardan faydalanma orantı ile gelir artıyor.

google adsense üzerine yazımız zaman zaman güncellenerek eklemeler yapılacaktır. Yorumlarınız bizim için değerlidir.

Bir önceki içeriğimiz olanesnaf kefalet kredisi Detayları başlıklı güncel makalemizde esnaf kefalet faizsiz kredi ve esnaf kefalet kredisi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar