50 Bin TL sermaye ile yapılacak işler

tarafından
168
50 Bin TL sermaye ile yapılacak işler

50 Bin TL sermayeniz var ve hangi iş sektöründe faaliyet göstereceğinize karar vermediyseniz sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

AVM standları

AVM’lerde görmeye alışık olduğumuz standlar ciddi getirisi olan sektörler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Düşük maliyet gerektiren bu işlere paranızın değer kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle de AVM’lerde bardak mısır, çikolata şelalesi ve buna benzer iş yapanların sayının çok fazla olması sizlere de bu alanda iş yapma fikrinin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bu işler dışında cep telefonu aksesuarları, takı standları da ciddi anlamda getirisi olan iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Oto yıkma dükkanı açmak 

Araç sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde açacağınız oto yıkama da getirisi yüksek olan işler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Ancak açacağınız oto yıkama için iyi bir alan çalışması yapmanız gerekmektedir. Özellikle gelen müşterinizin araçlarınızı yıkatması için cazip bir mekanda dükkan açmanız oldukça önemlidir. Mesela AVM’lerde olan oto yıkamaların oldukça fazla müşterisi bulunmaktadır. Bunun nedeni ise AVM’ye gelen müşterinin en kötü ihtimal ile ortalama olarak 1-2 saat içeride alışveriş yaptığını düşünürsek bu süre zarfında araçlarınızı yıkamaya teslim ettiğini görüyoruz. Bu yüzden sizlerde müşteri yoğunluğunun çok fazla olduğu bir AVM’de kendinize ait oto yıkama dükkanı açarak buradan ciddi anlamda gelir elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Tabi bu işletmenizi açarken de kullanacağınız malzemeler için kaliteden ödün vermemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda gelen müşterinizin bir daha sizleri tercih etmeyeceğinizi bilmelisiniz.

Halı yıkama işletmesi açmak

Ev hanımlarının son yıllarda en çok tercih ettiği sektörler arasında gelen halı yıkamacılık sektörü de 50 Bin TL ile açılacak olan işler arasında gelmektedir. Özellikle de son derece düşük maliyet gerektiren bu işletme için bir halı yıkama makinesi ve kurutma makinesi alarak işletmenizi açabilirsiniz. Dükkan olarak ise işlek bir cadde üzerinde işletmenizin bulunmasını gerek yoktur. Çünkü internet üzerinden alacağınız siparişleriniz ile daha çok müşteriye ulaşma fırsatını yakalamış olursunuz. 50 Bin TL gibi bir sermaye ile bu işe girerek açacağınız işletmenizin daha da büyümesini sağlamak için müşteri memnuniyetini ilk sırada tutmanız gerekmektedir. Aldığınız ürünlerin teslim zamanlarına özen göstererek ve aldığınız ürünleri temiz bir şekilde müşterilerinize ulaştırarak işletmenizin büyümesine imkan verebilirsiniz.

Waffle dükkanı açmak 

Giderek popüler hale gelen ve getirisi çok fazla olan işletmelerin başında gelen Waffle dükkanları da 50 Bin TL sermaye ile açılacak olan işletmeler arasında yer almaktadır. Bu tarz bir işletme açmak için en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında ise açmak istediğiniz mekan gelmektedir. Genellikle genç nesil arasında çok fazla tercih edilen bu ürünün satışını yapmak için işlek bir cadde üzerinde dükkan bulmanız gerekmektedir. Üniversitelerin çok yoğun olduğu bölgeleri tercih etmeniz veya öğrencilerin okul çıkışlarında tercih ettiği mekanları seçmeniz yapacağınız en doğru adım olarak dikkat çekecektir. Bu yüzden de bu iş alanında hizmet vermek için fizibilite çalışmasını iyi bir şekilde yapmanız son derece önemlidir.

Kahve işletmesi açmak

50 Bin TL sermaye ile yapılacak işler arasında gelen Kahve Dünyası ve benzeri bir işletme açmak da getirisi yüksek olan bir diğer sektör olarak dikkat çekmektedir. Konsept olarak oldukça dikkat çekici işler arasında gelen bu sektöre giriş yapmak için işletmenizi açacağınız mekanın konsepti dikkat çekici ve başarılı olmalıdır. Aksi durumda gelen müşterinizin rahat etmemesi işletmenin uzun süreli olmayacağını bizlere göstermektedir. Bu yüzdende bu tarz bir işletme açmak istiyorsunuz, rakiplerinizin bu konuda nasıl bir konsept oluşturduğuna dikkat etmelisiniz.