30 Bin TL sermaye ile yapılacak işler

tarafından
999
30 Bin TL sermaye ile yapılacak işler

30 Bin TL sermayeniz var ve açmak istediğiniz işletmeye henüz karar veremediniz mi? Bu konuda sizlere yardımcı olmak için en karlı işlerin neler olduğunu araştırdık. İşte merak ettiğiniz soruların başında gelen 30 Bin TL sermaye ile yapılacak işler nelerdir? sorusunun cevapları.

Borsada değerlendirmek

30 Bin TL bütçeniz var ve borsayı yakından takip eden biriyseniz bu parayı borsada kısa süre içerisinde değerlendirerek daha fazla gelir elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bunun için iyi bir borsa takipçisi olmanız gerekmektedir. Aksi durumda paranızın bir anda eriyip gitmesinin önüne geçemeyebilirsiniz. Bu yüzden borsa üzerinde paranızı değerlendirmek istiyorsanız sıkı bir piyasa takipçisi olmanız gerekmektedir.

Tarım ürünü yetiştirmek 

Tarım ürünü derken buradan tahıllardan veya benzeri ürünlerden bahsetmiyoruz. Günümüzde birçok kişinin yeni yeni ortaya çıkan veya yeni değeri anlaşılan ürünlere olan talepleri giderek artmaktadır. Özellikle de mavi yumurta ve organik olarak karşımıza çıkan ürünler gibi. Sizlerde bu alanda biraz olsun bilgi sahibi olmanız durumunda farklı bir sektör olan organik ürünler yetiştirerek işletmenizi kurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli detayın yetiştirmek istediğiniz ürünün piyasalarda ne kadar rağbet gördüğüne bakmak olacaktır. Yani biraz olsun kafa yormanız durumunda yetiştireceğiniz ürün kısa süre içerisinde sizlere ciddi anlamda para kazandırarak işletmenizin büyümesine yardımcı olabilir.

Solucan gübresi yetiştirmek

Yeni yeni ortaya çıkan iş alanlarından bir tanesi de solucan gübresi yetiştirmektedir. Gübre olarak en faydalı gübreler arasında yer alan solucan gübresinin düşük maliyetli bir iş olması ve getirisinin çok fazla olması en çok tercih edilen işler arasında yer almasına neden olmaktadır. Devletinde bu tarz işlerde sunduğu hibe kredi türleri sayesinde gelirinizi kısa süre içerisinde arttırma fırsatını yakalamış olacaksınız. Bu alanda faaliyet gösteren işletme sahiplerinin paralarını 3 ay gibi bir sürede 2 katına çıkartması aslında ne kadar karlı bir yatırım olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu yüzden de sizler bu işletme türünden 30 Bin TL gibi bir bütçe ile yararlanarak işletmenizi açabilirsiniz.

Yemek şirketi hizmeti vermek

Özel sektörün giderek gelişme gösterdiği günümüzde yemek şirketlerine olan talepler giderek artmaktadır. Özellikle de ofislerde çalışan sayısının artmasına bağlı olarak birçok şirket artık çalışanlarına yemek konusunda yemek şirketleri ile anlaşma yaparak yemek hizmeti sunmaktadır. Sizlerde 30 Bin TL gibi bir rakamla bu alanda hizmet vermek için yemek şirketi açarak şirketlere ve buna benzer kurumlara yemek dağıtımı yaparak gelirinizi arttırma şansını yakalamış olursunuz. Ancak bu alanda başarılı olmanın altın kurallarından bir tanesi hijyen kurallarına dikkat etmek olacaktır. Müşteri memnuniyetinin son derece önemli olduğu bu sektörde boy göstermek istiyorsunuz yemeklerinizin kalitesinden ve hijyen kurallarından hiçbir zaman taviz vermeden yolunuza devam etmelisiniz.

Çorbacı açarak

Gıda sektörü hiç bir zaman ölmeyecek ve geleceği olan işler içindedir. Kar marjı çok yüksek olan gıda işleri içinde sıvı gıda işi gelir ki çorba dükkanları bu işe örnek olabilir.

Kokoreç Dükkanı açarak

Kokoreç, midye, kelle paça ve işkembe üzerine açılabilecek bir gıda şirketinin tutmama olasılığı çölün ortasında olması veya yapan kişilerin yaptığı ürünler çok kalitesiz olmasıdır, bu sebeple 30 bin sermaye ile bir iş kurmak istiyorsanız bu tarz bir işletme kurabilirsiniz.

Bayilik veren firmalardan bayilik alarakda 30 bin sermaye ile işletme kurabilirsiniz, eğer sermayeniz kafanızda kurduğunuz işletmeye yetmiyor ise dükkan açmak için kredi seçenekleri isimli içeriği okumanızı öneriyoruz.