Kapat

2017 Türkiye’nin En büyük 10 Şirketi Açıklandı

Anasayfa
Firma haberleri 2017 Türkiye’nin En büyük 10 Şirketi Açıklandı

2017 Türkiye’nin En büyük 10 Şirketi Açıklandı

2015 – 2016 arasında Türkiye’nin Borsa İstanbul da işlem yapan en büyük şirketleri açıklandı, Bu şirketler içersin de Adından çokça söz ettiren inşaat firmalarının bulunmaması dikkatleri çekti, Özellikle Bu listede Yıldız Holding gibi firmaların olmayışı Türkiye’nin ekonomisinin ne kadar büyüdüğünün de bir göstergesi bizce. İlk 10 da ağırlıklı olarak Bankacılık ve finans sektöründe hizmet veren Şirketler yer almaktadır.  İlk 10 şirketin %40’ı Bankacılık sektöründe lider konumda olan firmalar.

Türkiye’nin En büyük Firmalarının listelendiği Galerimize gitmek için tıklayınız

QNB Finansbank Türkiye’nin ilk 10 şirketi arasına girdi

Listede Dikkatleri çeken firmalardan bir tanesi de Finansbank oldu; Katarlı QNB National Bank of Greece ile yollarını birleştiren banka, Listeye Hızlı bir giriş yaparak ilerleyen yıllarda ülke genelinde ekonomiye Yön veren firmalar arasında olacağını hissettirmeye başladı

İletişim Firma Liderleri ilk 10 içinde Yerini aldı

Dünya da da adından söz ettiren Turkcell ve  TürK Telekom rekabeti ilk 10 firma içine girerek de belli etti, Neredeyse her alanda birbirlerine rakip olan firmalardan biri 6. sırada diğeri 4. sırada yer almaktadır.

Bir önceki yıla göre 1. sıra El değiştirdi

Geçtiğimiz yıl Birinci firma ile 2. firma yer değiştirdi; Geçtiğimiz Yıl 1. olan Koç holding yerini; Garanti Bankasına bırakarak Borsa İstanbul Türkiye’nin En büyük firmaları Yer değiştirdi.

 

 Listeyi 10. sıradan geriye doğru listelemek gerekirse; Türkiye’nin En büyük 10 şirket listesi aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. dileyen Galeri olarak da takip edebilmektedir.

10. Hacı ömer sabancı Holding
9. Finansbank
8. Tüpraş
7. Enka
6. Türk Telekom
5.İşbankası
4. Turkcell
3.Akbank
2. Koç holding
1. Garanti Bankası

Firmaların daha fazla rekabet ederek, ülke ekonomisine katkıda daha fazla bulunması dileğiyle ( Listede Ereğli demir Çelik gibi; Üreten firmaların da gözükmesi tabi ki İsteklerimiz içinde)

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“2017 Türkiye’nin En büyük 10 Şirketi Açıklandı” üzerine 1 yorum

  1. Piliçli Tüketici says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar