20 Bin sermaye ile yapılacak işler

tarafından
188
20 Bin sermaye ile yapılacak işler

20 Bin TL’niz var ve bir işe adım atmak istiyorsunuz, ancak hangi işe gireceğiniz konusunda bir fikriniz bulunmuyorsa sizlere yardımcı olmak adına bugün 20 Bin sermaye ile yapılacak işler neler? bunları açıklamak istiyoruz.

20 Bin TL ile birçok alanda farklı sektörler üzerinde iş yapma şansını yakalayabilirsiniz. Bu yüzden şimdi sizlere bahsedeceğimiz iş alanlarından kafanıza yatanlar üzerinde çalışma yapabilirsiniz.

Büfe açmak

Aslında çok işlek bir cadde üzerinde açacağınız küçük bir büfe için 20 Bin TL sermaye yeterli olacaktır. Açmış olduğunuz bu büfede birçok ürün satarak ciddi anlamda gelir elde etme fırsatını yakalamış olursunuz. Bunun için ya daha önceden bu iş alanında hizmet vermiş birinden devir almak yada kendi belirlediğiniz alanda bu işi yapmak 20 Bin TL ile yapılacak olan işler arasında yer almaktadır.

Cafe tarzı bir mekan açmak 

Aslında cafe dediğimiz zaman oldukça maliyeti yüksek bir mekan aklınıza gelmesin. Sonuçta sizin 20 Bin TL bütçeniz var ve buna uygun bir mekan açmak istiyorsunuz. Bu yüzden ilk olarak yapmanız gereken gençlerin çoğunlukla olduğunu bir bölge üzerinde küçük bir cafe açarak bu işe başlamanız gerekecektir. Bunun için üniversiteli öğrencilerin yoğun olduğu bölgeleri seçmeniz son derece önemlidir. Eğer açmış olduğunuz bölgede çok fazla üniversite öğrencisi var ve bu öğrencilere uygun fiyatlar üzerinden ürün satışı yaparsanız cafenizin büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Takı ve aksesuar dükkanı açmak

1 TL ile satılan günümüzde bayanların en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında yer almaktadır. Günümüzde çok fazla kişinin tercih ettiği sektörlerin başında gelen takı sektöründe boy göstermek için 20 Bin TL bütçe ile iyi bir dükkan açma şansını yakalamış olursunuz. Bu yüzden de bu alanda iyi bir çalışma yaparak açmak istediğiniz dükkanının detaylarını belirleyebilirsiniz. Takı ve aksesuar ürünleri üzerine açacağınız bu dükkanın 20 Bin TL bile tutmayacağını belirtmek istiyoruz. Ancak açacağınız bu dükkanın özellikle oldukça işlek bir cadde üzerinde bulunmasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumda sürümden kazanma şansınız fazla olmayacaktır.

Ev yemekleri konsepti

Dışarıda çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu işlerin başında ev yemekleri gelmektedir. Üniversite öğrencilerinin, İl dışında çalışan bekar bay ve bayanların ev yemeklerine olan hasretini gidermek için bu tarz bir işletme açarak işletme sahibi olabilirsiniz. Ancak bu tarz bir dükkan açılması için mekanın iyi bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda açmış olduğunuz işletmeden büyük bir kazanç elde etme fırsatını bulamayacaksınız.

Aynı zamanda bu tarz bir işletme açtığınız zaman hijyen kurallarına dikkat ederek gelen müşterilerinizin sizlerde uzun süreli bir şekilde daimi müşterinizin olmasını sağlayabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz 20 Bin sermaye ile yapılacak işler arasında bu işleri ilk sıralara koyabilirsiniz. Diğer iş alanları için bizlerle iletişime geçerek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.