avatar

Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı

27 Mart 2017
37 views
 • Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı

   

  Geçtiğimiz yıllarda Bildiğiniz üzere  Türkiye’nin en büyük online gıda satışı yapan firmalarından olan yemek sepeti çok ciddi bir rakama satılmıştı, Peki yemek sepetinin bu başarısının sırrı nedir?

  Nevzat Aydın Kimdir?

  Boğaz içi üniversitesi Bilgisayar Mühendistliği bölümenden mezun olan genç girişimci Nevzat Aydın 2015 yılında Nevzat Aydın yönetimindeki Yemeksepeti.com, Türkiye internet tarihinin o güne kadarki en yüksek değerlemesi olan 589 milyon dolar karşılığında dünyanın en büyük online yemek sipariş platform Delivery Hero bünyesine katıldı.  Türkiye’deki girişimciliğe olan katkılarından ötürü ABD Başkanı Barack Obama tarafından 2010 yılında düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’ne çağrılan dünya çapındaki 150 girişimciden biri oldu. Aydın aynı zamanda 2010-2012 tarihleri arası Dragon’s Den programındaki yatırımcı/jürilerden biri olarak yer almıştır.  2013 ve 2015 yıllarında Fortune dergisinin 40 Yaş Altı 40 Listesi’nde birinci seçildi. Türkiye devlet okullarında okuyup herhangi bir Holding soy ismini taşımayarak.. Kredisiz Devlet memuru ailelerini çocuklarının bir araya gelerek ABD başkanının bizati tanışmak istediği bir girişimcidir.

   27 Milyon Doları 114 Personele Bıraktı!!

  Yemek sepetinin satışından elde edilen rakamın ciddi bir kısmını “Ortada bir başarı varsa bunu hep beraber gerçekleştirdik ve başarı paylaşılınca kesinlikle daha güzel”  firmayı beraber büyüttükleri 114 personel ile paylaşan Nevzat aydın 27 Milyon dolar gibi ciddi bir rakamı personel’e vefa borcu bilerek paylaştı.. Yeni girişimcileri ciddi anlamda destekleyen Yemek sepeti CEO su olarak halen bulunduğu göreve devam eden Nevzat Aydını bu ince düşüncesinden dolayı iyi fikir ailesi olarak Tebrik ediyoruz..

  Yemeksepeti 4 Arkadaşın kurduğu örnek yatırım

   2000 li yıllarda başlayan yemeksepeti serüvenine ilk açtığı zamanlarda Türkiye şartlarında internet çok fazla yaygınlaşmamış, internete döktüğü 80 bin USD ‘in çöpe gideceğini düşünen yakınları Sen salakmısın? geri zekalımısın gibi aşağılayıcı yaklaşımları da olmuş olsa Nevzat Aydın ve ekibi yemek sepetinde Türkiye’nin en büyük internet satışını gerçekleştirmiştir. İyi fikir ailesi olarak, sizlerinde girişimlerinizden korkmamanız onu insanlara açmaktan çekinmemeniz gerektiğini çok açık belirtmek isteriz.

  Kaynak Vikipedi

  Açıklama
  Nevzat-aydın-iyi-fikir Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı
  Makalenin adı
  Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı
  Açıklama
  Geçtiğimiz yıllarda Bildiğiniz üzere Türkiye'nin en büyük online gıda satışı yapan firmalarından olan yemek sepeti çok ciddi bir rakama satılmıştı, Peki yemek sepetinin bu başarısının sırrı nedir?
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Minyatür Mobilya yaparak gelir elde edin
  Minyatür Mobilya yaparak gelir elde edin
  4000 infaz ve koruma memuru alımı
  4000 infaz ve koruma memuru alımı
  Bayilik
  Bayilik
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.