avatar

Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar

11 Ocak 2017
324 views
 • Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar

  Ülkemizde son zamanlarda geliri iyi olması ve Severek yapanların hoşuna giderek yapanlar için eğlenceli sayılabilecek bir meslek. Bu yazımızda Masözlük mesleğinin kolaylıkları ve zorluklarından bahsederken, Masöz nasıl olunur, Masözlerin aylık gelirleri nelerdir gibi konulara değineceğiz.

  öncelikle konuya açıklık getirmek için erkek masaj yapanlara masör, bayan masaj yapanlara Masöz denir. Biz konumuzda masör ve masajı aynı kelimede kullanacağız.

  Masörlük mesleği profesyonel bir meslektir, genellikle bazı genç erkeklerin farkı düşünceler içine geçerek bu mesleği yaparım düşüncelerine katılmayarak gerçekten ekmek paraları ve sevdikleri için mesleki arayışlarına geçmeleri tavsiye olunur, aslında öyle tahmin ettiğiniz gibi bir meslek değildir. Genellikle ülkemiz de Masözlük adı altında gayri ahlaki haneler kurulmaktadır, Yapacağınız mesleğin o evler ile bir alakası olmadığını bilmeniz gerekmektedir.


  Masöz (masör ) Nasıl olunur?

  öncelikle hangi alanda mesleğe başlayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. bu masaj çeşitleri şöyledir klasik masaj, Aromaterapi, Sıcak Taş Terapisi ( La Stone Therapy ),spor masajı , Shiatsu , tai ve Thai gibi masaj türleri vardır.  öncelikle masörlük mesleğini yapabilmeniz için sertifika almanız gerekmektedir, Bildiğimiz güvenilir kurumlar içersin de GSGM nin düzenlemiş olduğu spor masörlüğü sertifikaları var, Bu kurslara giderek sertifikanızı alabilirsiniz. Almış olduğunuz sertifika ile masör olabilirsiniz.
  Masöz olmak için Gereken evraklar?

  Sürekli Eğitim Merkezi veya  GSGM gibi kurslardan,  eğitimini alarak sertifika almanız gerekmektedir.  Bu eğitim de anatomi, fizyoloji gibi teorik derslerinin yanında uygulamalı masaj eğitimi bulunmaktadır.
  Masözlerin Çalışma ortamları Nasıldır?

  otellerin SPA’larına, termal otellere ya da masaj salonu olan masaj salonlarına Burada son verdiğimiz örnekte masaj salonu bahanesi ile  farklı işleri icra eden kurumlardan bahsediyoruz. Mesleğin en kötü tarafı da bu tarz kurumların mesleğin adını çıkarmasıdır.
  Masörlerin Aylık geliri Ne kadardır?
  iyi bir masöz çalıştığı şirkete göre, aylık 5-6 Bin arası rahatlıkla kazanabilir, Kendi işletmesini kuran masözler daha iyi de kazanabilmektedirler. Çalıştıkları iş yerinin lokasyonuna göre değişmektedir.

  Açıklama
  masöz-nasıl-olunur Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar
  Makalenin adı
  Masöz Nasıl olunur? Masözlerin aylık geliri ne kadar
  Açıklama
  Masözlük mesleği profesyonel bir meslektir, genellikle bazı genç erkeklerin farkı düşünceler içine geçerek bu mesleği yaparım düşüncelerine katılmayarak gerçekten ekmek paraları ve sevdikleri için mesleki arayışlarına geçmeleri tavsiye olunur, aslında öyle tahmin ettiğiniz gibi bir meslek değildir
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar

  googleden böyle geldiler:

  • İyi bir masöz olmak için
  • masaj uzmanı nasıl olunur
  • masaj yapanlar nekadar para alıyor
  • masor nasil olunur maaslari
  • masöz maaş ne kadar
  • masöz maaşları ne kadar
  • masoz nasil olunur
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?
  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?
  Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
  Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
  Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur
  Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur
  Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
  Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.