avatar

Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği

13 Aralık 2016
105 views
 • Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği

  Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği

  KOSGEB kobilere destek olmaya devam ediyor, Ülkemiz ve Yakın coğrafyamızda yaşanan Son dönemdeki olaylar, Türkiye içi ve Yurt dışı kaynaklı olumsuz gelişmeler nedeniyle, Sıkıntı yaşayan kobilere yönelik olarak. Ekonomik hareketliliğin hızlandırılması amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması Planladığı açıklandı. Kosgeb veri tabanında güncel kaydı bulunan Bütün kobilerin başvuru yapabileceği destek ile 50 BİN TL Kredi faiz desteği vermeyi planlıyor. Ayrıca verilecek olan destekte 12 ay boyunca ödeme olmayacağı Toplam da ise 36 ayda geri ödemenin tamamlanacağı açıklandı.
  KOSGEB Başkanı, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programından faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi. Beyanameleri güncel olmayan işletmeler kredi faiz destekli krediden faydalanamayacaklar.
  önemli açıklama Kosgeb başkanı Recep Biçer den geldi, programdan yararlanmak isteyen kobilerin ivedilik ile KOSGEB veri havuzuna Ücretsiz olarak kayıt yaptırmaları gerektiği konusunu vurguladı.
  Recep biçerin açıklamaları şöyle;
  “Başkan Recep Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.

  KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.”

  Türkiye çapında birçok kobiye destek olan kuruluş, zor günler yaşayan ülkemiz Kobilerine verdiği bu destekten ötürü iyi fikir ailesi olarak teşekkür ederiz.

  Açıklama
  kosgeb-isletme-faiz-destegi Kobilere KOSGEB'den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği
  Makalenin adı
  Kobilere KOSGEB'den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği
  Açıklama
  İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği, KOSGEB kobilere destek olmaya devam ediyor, Ülkemiz ve Yakın coğrafyamızda yaşanan Son dönemdeki olaylar
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Kobilere KOSGEB'den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  KOBİLER SIFIR FAİZLİ KREDİLERİ ALMAYA BAŞLADI
  KOBİLER SIFIR FAİZLİ KREDİLERİ ALMAYA BAŞLADI
  KOSGEB işletme faizi desteği Birçok esnaf Bankalardan geri çevriliyor
  KOSGEB işletme faizi desteği Birçok esnaf Bankalardan geri çevriliyor
  inovalig başvuruları Nisan 2017 de bitiyor
  inovalig başvuruları Nisan 2017 de bitiyor
  KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği 2017 Şartları
  KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği 2017 Şartları
 • 1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
  • Kosgeb faizsiz olarak uzun vaderli vkredi dağıttı bize çıkar mı acaba diye başvuruda bulunduk umarım bize faiz ödemeden kredi çıkar.

  • Yorum Yapmak İster misiniz?

   İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.