avatar

Kışın yapılacak işler -kış ayları için iş fikirleri

11 Aralık 2016
168 views
 • Kışın yapılacak işler -kış ayları için iş fikirleri

  Kışın yapılacak işler

  sezonluk işlerde çalışanlar, işlerinden ayrılmak durumunda olanlar ve boş zamanlarını maddi anlamda değerlendirmek isteyen kişilerin sezonluk olarak veya kar yağdığında ek gelir olarak, günlük fırsatlar olarak gelir elde edebilecekleri işlerden bahsedeceğiz. Hava şartlarını fırsat bilerek kazanmak isteyen akıllı girişimcilere genellikle fazla sermaye gerektirmeyen işler olacağından rahatlıkla yapılabilecek işlerdir.

   kar küreme işi

  Genellikle kar küreme kuvvetine ve çalışkanlığına sahip olmayan yaş ve fiziki durumları iyi olmayan kişilerin kışın kar yağdığında kapılarının önlerini, araçlarının çıkış güzergahlarını, çatılarını, işyerleri önlerini ve Bahçeleri gibi birçok yerleri, Karlardan temizlemek suretiyle yapılabilecek iştir. Genç erkeklere göre daha uygun olan bu iş, anlaşılan fiyatın dışında bahşiş usulü de iyi bir geliri olabilmektedir.

   Karda araçlara zincir satışı ve takma işi

  Kışın özellikle büyük şehirlerde, Hazırlıksız kar yağışlarında araçlar karda ilerleyemezler.. Özellikle kış lastiklerini takmayan araçlar birçok noktada karda ilerleyemem ektedir. İstanbul gibi büyük şehirlerimizde kış aylarında bazen polisler yol tıkanıklığı yapmaması için araçları ana yollara sokma maktadırlar, Gidecekleri yerlere mecburen araçları ile gitmek zorunda olan kişiler yolda satılan zincirler ve Özellikle bayanların bu zincirleri takamaması ile araçlara zincirleri takma işi bazen bir kişinin bir ayda kazanamayacağı parayı birkaç saat de kazanmalarını sağlayabilmektedir.

   Araçlara kışlık bakım setleri satışları

  Kışın araçların zorunlu bakımları ve araç konforunu arttırmak için üretilmiş ürünleri satmak.. Bunlara örnek antifriz, kış lastiği takımı, antifrizli silecek suyu doldurum’u, plastik paspaslara geçiş gibi araçlarda kışın yapıldığında araç konforunu arttıracak ürünleri satma işi..

   Ağaç budama işleri

  Bilindiği üzere kışın ağaçlar uyumaktadır, Bu dönemde ağaçlar rahatlıkla gelecek sene için budama işleri yapılabilmektedir. Kışın ağaçlarının bakımını yapmayacak kişilere yardımda bulunarak hafta sonları ve boş kalan zamanlarda iyi bir gelir kaynağı olabilir.

   Kışın giyilecek kıyafet satışı

  Havaların ani soğumaları ile hazırlıksız fazla ücret tutmayan, caddelerde ve sokaklarda herkesin rahatlıkla alabileceği kışlık kıyafet satışı yapılarak para kazanılabilir. Bunlara örnek, bere, eldiven, atkı gibi hem fiyat olarak herkes satın alabilir. Hemde satıldığında insanlara çok fayda sağlanabilmektedir.

   Sıcak içecek satışı

  Genellikle kışın sahil kenarlarında parklarda vb yerlerde geziye çıkan kişilerin içlerini ısıtmak için çay, üçü bir arada, sıcak çikolata ve ikisi bir arada gibi ürünlerin satışlarını yapabilirsiniz. Kar marjı çok yüksek ve herkesin rahatlıkla alabileği ürünler olduğundan yapılabilir. Kışın kar küremesi ve araçlarla ilgili bakımları yapamayacak olan bayanların da iş yükü açısından yapabileceği bir iş olduğundan kışın bayanlar ek iş olarak yapabilirler.

   Kışın yapılacak diğer işler

  Yukarıda yapılacak işlere ek olarak; kamp malzemeleri satışı ( battaniye,eldiven,şapka,çadır vb) Tatil yerlerine kışlık turistlik seyehat satışı gibi birçok şeyle ek gelir kazanabilirsiniz. Kışın ek gelir kazanmanın burada yazmadığımız listeyi uzatacak bir çok iş fikri bulunabilir, önemli olan iş fırsatını iyi değerlendirmek ve geçimimize fayda sağlamak.

  Açıklama
  kışın-yapılacak-işler Kışın yapılacak işler -kış ayları için iş fikirleri
  Makalenin adı
  Kışın yapılacak işler -kış ayları için iş fikirleri
  Açıklama
  Kışın yapılacak işler sezonluk işlerde çalışanlar, işlerinden ayrılmak durumunda olanlar ve boş zamanlarını maddi anlamda değerlendirmek kış iş fikirleri
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Kışın yapılacak işler -kış ayları için iş fikirleri

  googleden böyle geldiler:

  • kisin aylari
  • kışın yapılan işler örnek
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Evde Kapı süsü yaparak Para kazanma
  Evde Kapı süsü yaparak Para kazanma
  Evde Okuma Yazma Nasıl Öğrenilir Öğretilir
  Evde Okuma Yazma Nasıl Öğrenilir Öğretilir
  Yatırımcıların yeni gözdesi Mobil Restoran
  Yatırımcıların yeni gözdesi Mobil Restoran
  Minyatür Mobilya yaparak gelir elde edin
  Minyatür Mobilya yaparak gelir elde edin
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.