avatar

Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur

29 Aralık 2016
508 views
 • Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur

  Bu yazımızda kimyager mesleğini inceleyerek, kimyager kimdir? kimyager maaşları hakkında bilgi ve Kimyagerlik hakkında genel bilgilendirmede bulunacağız. Günümüz şartlarında bir kimyagerin yapması gereken en önemli şeylerden bahsedeceğiz. Kimyagerlerin  ve sosyal güvenlik uzmanlığı yetkisi hakkında bilgiler sunan makalemiz de aynı zamanda Sosyal güvenlik uzmanı olan kimyagerlerin iş olanaklarından bahseden yazımıza başlayalım.

  Kimyager kimdir? Üniversitelerin 4 yıllık Kimya Bölümlerinden mezun olan; organik kimya, anorganik kimya, analitik kimya, biyokimya, gibi üst düzeyde eğitim alan kişiler Kimyager denilmektedir. Hayatımızın birçok noktasında gıda,ilaç gibi durumda bir kimyagerin imzasını görebilirsiniz.
  Kimyager Nasıl olunur? İlgili üniversitelerin 4 yıllık lisans ve üstü bölümlerinden mezun olunarak kimyager olunabilir, Bu düzeyin altındaki kişiler kimya teknikerdir.
  Kimyagerler nerede çalışır? Günümüz koşullarında ülkemizde Birçok kimyager iş bulamamaktan yakınmakta ve mesleği ile alakalı bir iş bulamadığı zaman devlet memurluğunu kazanarak polislik gibi çeşitli kamu görevlerini tercih etmektedir. Son zamanlarda Kimyagerlerin iş imkanları artmış olmakla birlikte son çıkan iş güvenliği kanunu sayesinde iş güvenliği uzmanı da olabilmektedirler. Hatta kimyager bir iş güvenliği uzmanı çok aranan bir meslektir, imza yetkisi firmalarda çok işe yaradığından kimyagerlerin aynı zamanda iş güvenliği uzmanlığını da almasında büyük fayda vardır.
  Kimyager iş olanakları nasıldır? özellikle son yıllarda Kimyagerlerin iş olanakları iyi seviyeye gelmiş, verilen imza yetkileri ile Açıkta kalan yetişmiş kimyagerlerimiz iş bulabilmektedirler. Neredeyse Her iş yerine gerekli olan iş güvenliği uzmanı sertifika yetkisi verilen kimyagerler rahatlıkla iş bulabilmektedirler.  Özellikle plastik sanayinde çok fazla ihtiyaç duyulan bir meslektir. Boya sanayisi için de en çok aranan mesleklerden bir tanesidir.
  Kimyager maaşları nedir? kimyager maaşları kamuda 2400 TL ile başlayıp 3200 TL arasında değişmektedir. Özel sektörde kimyager maaşları iş güvenliği sertifikası olup kurumsal bir firmada çalışmaları durumunda 4000 TL ile 6000 Tl arasındadır, genellikle yönetici pozisyonunda çalışmaktadırlar. Özel sektörde yeni işe başlayan bir personel 1800 TL Civarına kadar maaş ile başlayabilmektedir, Birazda bu personelin kalitesine ve biraz da şansına bağlıdır. Aynı zamanda kendi işletmesini kurup işleten bir kimyager aylık 10.000 TL ve üzeri kazançlar da elde edebilmektedirler.

  Açıklama
  kimyager-nasıl-olunur Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur
  Makalenin adı
  kimyager kimdir
  Açıklama
  kimyager nasıl olunur, kimyagerler ne kadar maaş almaktadır, Kimyager ve sosyal güvenlik uzmanlığı hakkında bilgi. Kamuda kimyager maaşları
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur

  googleden böyle geldiler:

  • kimyager nasıl olunur
  • nasıl kimyager olunur
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar
  Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar
  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?
  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?
  Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
  Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
  Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
  Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
 • 4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  • Diplomasız kimyacı

   Konu biraz daha detaylandırılarak;
   kimyager ne kadar maaş alır
   kimyager ne iş yapar kısaca
   kimyager devlette nerede çalışır
   kimyager olmak için hangi okulları okumak gerekir
   kimyagerler nerelerde çalışabilir
   kimyagerin çalışma alanları
   kimyager olmak için ne okumalıyız
   kimyager ne kadar maaş alır 2017
   gibi sorulara daha fazla detaylara inilmesi gerekmektedir. Bir meslek erbabının bu tarz soruları araştırdığını düşünmekteyim.

   • Sayın Diplomasız Kimyacı; Sitemiz de bulunan bu yazının içersin de yazmış olduklarınızın zaten büyük bir kısmının cevabı bulunmaktadır. Daha fazla ayrıntılı olması hususunda dikkate alarak bir sonraki meslek tanımımızı ona göre yapmaya çalışacağız. Yapmış olduğunuz yarım için teşekkür ederiz.

  • kimyager maaşları özel sektör
   eczacıbaşı kimyager maaşı
   kimyager th ne demek
   kimyager maaşları 2017
   kimyager ne yapar
   kimyager puanları
   yeni mezun kimyager maaşları
   yüksek kimyager maaşlar

  • kimyager maaşları

   şuan da devletimizin kimyagerlere tanımış olduğu iş güvenliği uzmanı olma hakkı sayesinde artık güzel paralar kazanabiliyorlar..

   Alan dışı da olmuş olsa artık kimyager maaşları ciddi rakamlara ulaştı.. en azından bir devlet memuru ile aynı maaşı alabilir konumdayız. Bu yasayı çıkaran kişilerden Allah razı olsun.

  • Yorum Yapmak İster misiniz?

   İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.