avatar

Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak

5 Ocak 2017
584 views
 • Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak

  Ülkemizde özellikle mortgage sistemi geldiğinden beri patlayan inşaat sektörü ile iyi bir noktaya gelen Emlak danışmanlığı işi açmak isteyen kişilere; 5 yıllık profesyonel Emlakçılardan almış olduğumuz Yardımlar ile sizlere Emlak ofisi açmak isteyen Kişilere bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışacağız.

  Emlakçılık Kazandıran bir meslek midir?

  Emlak ofisi işleten bir kişi; veya Emlak ofislerinde Prim usulü Gayrimenkul pazarlaması yapan bir kişi; işi çevirebilir ise Aylık 20-30 Bin Kazanmak içten bile değildir, Fakat sektöre heveslenip Piyasanın acımasızlığı içersin de Hiç para kazanamayıp, Elinde avucundaki küçük sermayeleri de sektörde harcayan çok fazla kişi vardır. Emlakçı olarak geçimini sağlamak isteyen bir kişi Eğer sektörde Tecrübesi yok ise Kaybeden kişilerden olması muhtemeldir. Bir şekilde Ticaretin içinde olup, Gayrimenkul Piyasasında işlerin nasıl işlediğini gören kişilerin işlerini yürütüyor olması biraz daha avantajlıdır.

  Emlak ofisi Nasıl açılır?

  Ülkemiz de Birçok kişi Emeklilik mesleği olarak Yürütüyor olmuş olsa bile, son çıkan kanunlar ile Emlak ofisi açabilmek için Resmi açılışın yanında Meslek odalarına kayıt olmak gerekmektedir. Ayrıca şirket açtıktan sonra Gayrimenkul Satış Sertifikası almasını tavsiye ederiz, ilerleyen yıllarda Bu belge olmadan Emlak alım satım işlemi yapmak zor olacağını düşünmekteyiz. Şuan için zorunlu bir belge gibi gözüküyor olsa da Kullanan kişiler yoktur.

  En Çok hangi emlak ofisleri kazanır?

  Emlak ofisleri; iki çeşittir Bireysel kişilerin Kendi markaları adı altında Açmış olduğu emlak ofislerinin yanı sıra; Bayilik sistemi ile emlak çalışan emlak ofisleri de vardır. Çalıştığınız bölgeye göre Emlak ofisi karlılık oranı değişmektedir. Ticari müşteri portföyünün olduğu yerlerde Marka emlak ofisleri kurumsal kimlikleri ile iyi iş yaptıkları gibi; Mahalle aralarında Müşteriler kurumsal firmalardan korktuğu için daha çok Bireysel emlak ofislerini ziyaret etmektedir. Lüks siteler ve Lüks semtlerde Yine Kurumsal bayilikleri olan Emlak ofisleri daha çok kazandırmaktadır. Çalıştığınız bölgeye göre emlak ofisinizi açarken Seçiminizi yapabilirsiniz.

  Emlak ofisi Sermayesi Ne kadardır?

  Pek çok kişi emlak ofislerinin Sermayelerinin masa sandalye ve pazarlama kabiliyetlerinin yeterli olacağını Düşünseler de Asıl iyi iş yapan Gayrimenkul ofislerinin sermayesinin ve Sermayedarları olan emlak ofisleri olduklarını bilmeleri germektedir. 2017 Şartlarında Bir emlak ofisi açıp Yürütebilmek için minimum sermaye 50-60 Bin  Civarındadır, Bu sermayenin Altında Sermayesi olan kişilerin ofis açmaktan ziyade Bölgesinde hizmet veren farklı bir firmaya prim usulü girmesini tavsiye ederiz.

  Emlak ofislerinin gerekli sermaye ihtiyaçları şöyledir;
  Portföy oluşturmak ve Gerektiğinde müşteri gezdirmesini yapmak için Araç minimum 20.000TL, Bu işte alacağınız araç sizin gücünüzü de gösterdiğinden aracınız iyi bir model olması yüksek modelli daha iyi fiyatlarda bir araç almanız sizin de daha iyi işler yapacağınızın garantisidir.
  Ofis araç gereçleri, vergilendirme işlemleri için 10.000TL
  Minimum 6 ay hiç iş yapamayacağınız varsayarak 30.000TL Nakit Bir ofisin aylık yakıt, internet siteleri aylık ücreti faturalar gibi masrafları hesaplandığında ortalama 5 Bin Tl civarında aylık gideriniz olacaktır.
  Emlak ofislerinde Portföy nasıl oluşturulur?
  Portföy en fazla yakın çevreden gelmektedir, Gayrimenkul işi ile uğraşan Tanıdıkları fazla olan kişiler daha fazla Kazanacaktır. Piyasa fiyatının birkaç bin Altında Daire bulduğunuz da Satılma durumu daha fazla olacaktır.
  Vergilendirmeler Nasıldır?
  kazanca göre normal bir şirket Nasıl vergilendiriliyor ise Emlak ofisleri aynı oranlar üzerinden vergilendirilmektedir. Her yapılan işe ülkemizde Kurumsal firma değil ise fatura kesmediğinden Çok fazla vergi verilmemektedir, size tavsiyemiz işinizi resmi yapıp Her yaptığınız işe faturalandırma yapın.

  Emlak ofislerinin ücretleri Kiralamalarda yıllık kira bedelinin %12 dir. Daire alım satımlarında ise Alıcı ve satıcıdan %3’er hizmet bedeli alınmaktadır.
  Hangi Bölgelerde Emlak ofisi açılmalı?
  Bu çalışmak istediğiniz Bölge ile alakalıdır, Ticari bir Gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermek istiyorsanız, sanayi ve iş alanlarına yakın bir bölge, Konut ağırlıklı Hizmet vermek istiyorsanız satış yapmak istediğiniz Müşteri potansiyeline göre Daire satış işlemi yapabilirsiniz.
  Hangi Emlak ofislerinin Bayilikleri açılmalı

  Ülkemiz de Emlak Danışmanlığını Kurumsal olarak bayilik hizmeti veren onlarca Emlak  franchise veren firma bulunmaktadır. Bunların başlıcalarını Bayilik veren firmalar kategorimizden detaylandıracağız.

  Devamı gelecek

  Açıklama
  gayrimenkul-danışmanığı Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
  Makalenin adı
  Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
  Açıklama
  Ülkemizde özellikle mortgage sistemi geldiğinden beri patlayan inşaat sektörü ile iyi bir noktaya gelen Emlak danışmanlığı işi açmak isteyen kişilere; 5 yıllık profesyonel Emlakçılardan almış olduğumuz Yardımlar ile sizlere Emlak ofisi açmak isteyen Kişilere bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışacağız.
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Emlak Danışmanlığı İşi Yeri açmak
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar
  Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar
  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?
  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?
  Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur
  Kimyager kimdir? Nasıl kimyager olunur
  Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
  Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
 • 5 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  • Emlakçı adayı

   Emlak ofisi açmak istiyoruz, Kosgeb Krdesi alarak emlak ofisi açabilirmiyiz. Bu işlem için neler yapmalıyız?

   • Malesef kosgeb emlak ofisi açmak isteyen kişilere Herhangibir destek vermemektedir.

    • Emlak ofisi açmak için gerekenler:
     Meslek odası kaydı
     Vergi dairesi kaydı
     Bağ-kur kaydı
     Belediye ruhsatı

     Şimdi de dilerseniz emlakçılar meslek odasına kayıt için gerekli belgelere bir göz atalım:

     Beş adet fotoğraf
     Nufus cüzdanı fotokobisi
     Vergi levhası fotokobisi
     İkametgah
     Öğrenim belgesi fotokobisi

     Esnaf ve Sanatkarlar Odası için gerekli belgeler:

     Nüfus Cüzdan Fotokopisi
     Resimli ikametgah ilmühaberi
     Vergi Levhası Fotokopisi
     Vekaletname (İşlemleri Bir Başkası Takip Ediyorsa)

     Vergi dairesine başvururken gerekli belgeler:

     Nüfus cüzdanı sureti
     İmza sirküleri
     İse başlama formu
     Nüfus cüzdanı fotokopisi
     İkametgah ilmühaberi
     Tapu fotokopisi veya kira kontratosu

     Maliye Bakanlığı denetim elemanlarının denetim sırasında istediği belgeler:

     Fatura cildi
     Vergi levhası
     KDV tabelası

  • emlakçı gelir

   kosgeb gibi kurumların, hibe desteği vermediği bir meslek olması çok kötü..

   Aslında emlak ofisi açmak istiyordum, fakat devletin hibe desteği bile yapmak istemediği bir meslek tercih etmedim.. Ortalama bir emlakçı aylık ne kadar kazanıyor?

  • Yılların emlakçısı

   Yılların emlakçısı olarak söylüyürom, Bu meslek dışardan kolay gözüken bir iştir.. Şansınız olması gerekir, Sermayenizin olması gerekir.. Sermayeden daha fazla çevrenizin olması gerekir…

   Emlak danışmanı olmak isteyen kişilerin öncelikle ağır ofis giderlerini karşılamayacağı ve birşeyler öğrenmesi amacı ile kurumsal veya bu işi iyi yapan kişilerin yanında çıraklık diyin ister , isterseniz de iş öğrenme aşaması diyin çalışması gerekir..

   aksi halde ofis giderleriniz 5000TL üzerindedir…

   Kendi maaşınızı da eklediğiniz zaman aylık en kötü 10 bin ciro yapmanız gerekiyor ki şu iş koşullarında yeni başlayan kişilerin bu miktarlarda iş yapması gerçekten çok zor…

  • Yorum Yapmak İster misiniz?

   İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.