avatar

Coca cola’ın CEO’SU Mayıs 2017 de Değişiyor

13 Aralık 2016
154 views
 • Coca cola’ın CEO’SU Mayıs 2017 de Değişiyor

  Coca cola’ın CEO’SU Mayıs 2017 de Değişiyor

  Türkiyenin önde gelen içecek firmalarından Coca cola ceo’su Muhtar KENT 2017 Mayıs ayında görevi bırkacağı hususunda açıklama yaptı. Her ne kadar, görevi bırakmış olsa da Yönetim kurulu başkanlığına devam edeceğini belirten Kent görevini yine şirketin COO’SU OLAN James Quincey Geçeceği belli oldu.

  şirketin Yeni üst yapılanması ile, Coca cola Ceo görevine yine üst yönetici olan james Quincy icra kurulu başkanlığından CEO görevini üstlenecek. Muhtar Kent ise Coca cola şirketinden eline tamamen çekmeyecek, Şirketin yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam edecek.

  Kentin yapmış olduğu açıklamada, yaklaşık 10 yıldır james ile çalışıyorum, onun büyük sektör bilgisi olduğunun farkındayım, Markalarımız üzerine uzmanlığı var, Markalarımız ve şişeleme sistemlerimiz için en ideal adaydır ifadesini kullandı.

  Coca Cola CEO’su maaşı Yıllık 25 Milyon Dolar

  Bu arada Türkiye’nin en yüksek maaşlarından birini alan Coca cola’nın CEO’SU 2014 Den beri yıllık 25 milyon Dolar maaş alan Muhtar kent Emlekli olduğunda yaklaşık 250.000BİN USD Maaş alabilir, 2016 aralık ayı itibari ile yaklaşık 7.250.000TL Maaş alan coca cola CEO’SU değiştiğinde James’in Aynı maaşı alıp almayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Emekli olduğunda Türkiye’nin en yüksek emekli maaşlarından birini alacak olan Muhtar Kent almış olduğu maaş ve emekli maaşı ile kendisinden söz ettireceğe benziyor.

  Bu arada Emekli Muhtar Kent’in Emekli olduğunda firmadan alacağı Tazminatı merak edenler olmuştur diye yazma gereği hissettik, Yıllık 25 milyon usd maaş alan Kent emekli olduğunda yaklaşık olark 2,1 Milyar Dolar tazminat alarak, Müthiş bir tazminat hakkı kazanıyor.

  Muhtar Kent 2008 yılından beri Coca cola’ın CEO’SU olarak görev yapmaktadır.

  James Quincey Coca Cola da  Kaç yıldır çalışıyor

  1996 yılından beri Coca Cola’ın çeşitli yerlerinde görev alan james en son icra kurulu başkanlığı görevi yapmaktaydı, Yaklaşık 20 yıldır hizmet verdiği şirketin Üst Düzey konumuna gelmiştir.

  Firma haberleri Bölümümüzde Türkiye genelinde hizmet veren Yüzlerce firmanın haberini bulundurmaya devam edeceğiz

  Açıklama
  Makalenin adı
  Coca cola'ın CEO'SU Mayıs 2017 de Değişiyor
  Açıklama
  Türkiyenin önde gelen içecek firmalarından Coca cola ceo'su Muhtar KENT 2017 Mayıs ayında görevi bırkacağı hususunda açıklama yaptı. Her ne kadar, görevi bırakmış olsa da Yönetim kurulu başkanlığına devam edeceğini belirten Kent görevini yine şirketin COO'SU OLAN James Quincey Geçeceği belli oldu.
  Yazar
  Yayıncı adı
  iyifikir.gen.tr
  Yayıncı Logo
  YİFİKİR Coca cola'ın CEO'SU Mayıs 2017 de Değişiyor
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  asgari ücretten 400 Personel çalıştıran Genç girişimci Nusret
  asgari ücretten 400 Personel çalıştıran Genç girişimci Nusret
  işsizdi Dededisine Yardımcı olurken Kendi işinin patronu oldu
  işsizdi Dededisine Yardımcı olurken Kendi işinin patronu oldu
  2017 Türkiye’nin En büyük 10 Şirketi Açıklandı
  2017 Türkiye’nin En büyük 10 Şirketi Açıklandı
  Konya Şeker; 2016 yılında 50 bin çiftçiye 1 milyar dan fazla Ödeme Yaptı
  Konya Şeker; 2016 yılında 50 bin çiftçiye 1 milyar dan fazla Ödeme Yaptı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.