Kapat

Anaokul Açmak

Anasayfa iş fikirleri Anaokul Açmak

Eğitim dalında fazlaca çatlak bulunur. Bu çatlaklar ancak iş kurmak isteyen yeni sermayecilerin eğitime ve iş hayatına atılmaları ile tamir edilir. Anaokul açmak bunlardan yalnızca bir tanesidir. 3-5 yaş aralığındaki çocukların bakılmasıdır. Anaç biri iseniz, enerjik ve pozitifseniz, gelecek nesle yeni şeyler katmak istiyorsanız, anaokulu açmak harika yatırım kaynağı olacaktır.

Anaokulu Nasıl Açılır?

Okulu açmak için gerekli evraklar olacaktır. Bu evrakları toplamak için resmi kuruma danışınız. Okul öncesi eğitim kurumları, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunun hazırladığı aylık yayılan tebliğ dergisi programa göre eğitim yapar. İlgili kurumlardan ve internet sayfası üzerinden bilgi alınız. İşletmede aksaklık olmaması için ruhsatınızı alın. Başvuru formlarına ulaşın ve ilgili kurumlara, belediyeye başvurunuz. Vergi dairesine başvurarak işlemlerinizi halledin. Evraklar hazırlanır, itfaiye, bayındırlık, sağlık hizmetleri müdürlüğü ve teknik raporlarla birlikte milli eğitim bakanlığından alınan izinle kurum açılabiliranaokul Anaokul Açmak

Anaokulu İçin İlk Bütçe Ve Fiyatlar

Başlangıç için maliyeti, reklam giderlerini de ekleyin. İzin masraflarını ve maaşları da giderlere ekleyin. Maksimum öğrenci sayısı, kayıt ücretleri, çalışma saatinizi ve politikalarınız önemli olacaktır. Kiralayacağınız veya satın alacağınız anaokulunun yeri de önemlidir. Okula alınacak olan eşyalarda maliyetli olacaktır.

Anaokulu Açma Maliyeti

Okulun büyüklüğü ve konumuna göre bu fiyatta değişim olacaktır. Maliyeti ortalama 40-100 bin TL arası olacaktır. Özel bir anaokulu açmak için en geç 3 ay içerisinde Bakanlığa başvurulmalıdır. Öğrenci kayıtları ile dönemli olan masrafları karşılamak için okula aylık ücret ödeyecektir. Yıllık ve aylık ücretler, öğrenci sayısını da temel alındığında iyi anaokulu açmak oldukça karlı bir yatım olacaktır.

“Anaokul Açmak” üzerine 1 yorum

  1. Sna okulu açıyoz says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir